poniedziałek, 25 sierpnia 2014, imieniny: Luizy, Ludwika       polski english
Na stronie   Na Google

Odwiedziło nas już: 570374 użytkowników

Obiekty rekreacyjne i sportowe
2014-02-06
Odznaczeni dla Sportu
2013-07-26
W rozwinięciu prezentujemy Państwu osoby, które zostały odznaczone tytułami: Wybitny Sportowiec Rodem z Węgrowa oraz Zasłużony dla Węgrowskiego Sportu.
Sport
2007-10-29
 Kultura fizyczna i rekreacja stanowią istotny czynnik w polityce społecznej każdego środowiska. Działalność na rzecz zaspokajania potrzeb w tym zakresie w Węgrowie prowadzą zarejestrowane kluby i stowarzyszenia skupiające działaczy, trenerów, uczniów, nauczycieli i rodziców. Różnorodna oferta szkoleniowa oraz gama proponowanych imprez i zawodów sportowych realizuje zadania samorządu oraz stwarza warunki do aktywnego uczestnictwa    w kulturze fizycznej społeczności miasta. 

 Na terenie miasta funkcjonuje wiele obiektów sportowo - rekreacyjnych m. in. miejski stadion, dwa kompleksy boisk „ORLIK”, w tym jeden przy Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego, zespół boisk przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II, sale gimnastyczne czy Zalew Węgrowski i Starorzecze. Ciągle podnoszony jest standard infrastruktury i obiektów.

 Samorząd wspiera wszelkie formy aktywności sportowo – rekreacyjnej swoich mieszkańców. Istotnym czynnikiem kreującym rozwój sportu w mieście są środki finansowe co roku zabezpieczane w budżecie miasta na działalność sportową.  Główne formy pomocy finansowej obejmują: nieodpłatne udostępnienie bazy sportowej klubom i szkołom, finansowanie działalności merytorycznej klubów, zakup sprzętu sportowego, współfinansowanie imprez sportowych odbywających się w mieście, dofinansowywanie wyjazdów na turnieje i zawody sportowe, finansowanie obozów sportowych, honorowanie najlepszych sportowców i trenerów poprzez organizowanie Gali Sportu. 

 Oferta dla tych, którzy wolą uprawiać sport bardziej rekreacyjnie również jest bogata. Węgrowskie tereny rekreacyjne sprzyjają wypoczynkowi na świeżym powietrzu, służąc w równym stopniu dorosłym, jak i dzieciom. W okresie letnim doskonałą okazją do zażycia kąpieli, nie tylko słonecznej, jest  Węgrowski Zalew przygotowany specjalnie do celów turystyki i rekreacji oraz aktywnego wypoczynku. Amatorzy aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji kajaki, place zabaw, boisko, ścieżki rowerowe oraz inne sprzęty wodne. 

 Na terenie Węgrowa widoczna jest działalność
stowarzyszeń i klubów sportowych, promujących aktywny sposób spędzania czasu i zdrowy tryb życia, ale przede wszystkim dająca możliwość uprawiania różnorodnych dyscyplin sportowych. Łącznie sportem zajmuje się 10 stowarzyszeń i klubów.W Węgrowie działa 10 klubów sportowych. Są to:
- MKS "Czarni” (piłka nożna)
- UKS ”1” (piłka nożna)
- UKS ”Niedźwiadek” (piłka ręczna)
- ULKS ”Tenis” (tenis stołowy)
- WKS ”Sfinks” (kick-Boxing)
- KSS Feniks (strzelectwo sportowe)
- Węgrowskie Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży(szachy)
- Stowarzyszenie Piłki Siatkowej "Olimpia" Węgrów (piłka siatkowa)
- Parafialny Klub Sportowy ”Fides”
- PMKS Nike Węgrów#

Zapisz się do newslettera

BIP Wrota Węgrowa
Created by NPC Wszelkie prawa do materiałów zawartych na stronie zastrzeżone.