poniedziałek, 25 sierpnia 2014, imieniny: Luizy, Ludwika       polski english
Na stronie   Na Google

Odwiedziło nas już: 570374 użytkowników

1. Opis miasta
2004-10-22
Węgrów jest prężnym ośrodkiem administracyjnym, oświatowym, kulturalnym i gospodarczym regionu. Miasto w dalszym ciągu pełni tutaj główną rolę ośrodka zaopatrzenia dla okolicznych wsi i miejsca zbytu dla produktów rolnych. Stanowi również ważny ośrodek pracy dla okolicznej ludności. Gospodarka miasta ma charakter rolniczo-przemysłowy i znajduje się niemal w całości w rękach prywatnych. W przemyśle dominuje przetwórstwo rolno - spożywcze oraz produkcja materiałów budowlanych, mebli i części do maszyn. Ponadto na terenie miasta działa wiele podmiotów gospodarczych i usługowych, produkcyjnych, budowlanych oraz związanych z handlem i małą gastronomią. Węgrów jest typową gminą miejską, o powierzchni 36 km2. Liczy 12.934 mieszkańców stałych (dane na 2009 rok).
2. Herb i znaki miasta
2009-08-27
Znaki miasta stanowią symbol wspólnoty, przywiązania i lokalnego patriotyzmu. Wyrażają gotowość do podejmowania działań dla obrony samorządności i budowania wspólnego dobra. Znaki miasta otaczane są najgłębszą czcią mieszkańców Węgrowa.
3. Hejnał miasta
2013-05-03
Hejnał miasta Węgrowa został przyjęty Zarządzeniem nr 325/2013 Burmistrza Miasta Węgrowa z dnia 12 kwietnia 2013 r. Hejnał skomponował muzyk i kompozytor Maciej Piwkowski. Hejnał został wybrany w drodze konkursu ogłoszonego przez miasto.

Pierwsza publiczna prezentacja hejnału miasta Węgrowa odbyła się 3 maja 2013 r. podczas uroczystości z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

4. Węgrów ... Daj się oczarować
2009-11-26
Miasto Węgrów znajduje się w środkowo - wschodniej części województwa mazowieckiego. Położone jest w obrębie tzw. niecki mazowieckiej, w otulinie rzeki Liwiec, lewego dopływu Bugu. Miasto leży w odległości ok. 80 km na wschód od Warszawy, przy ważnym szlaku komunikacyjnym łączącym stolicę Polski z Drohiczynem, przy trasie na Siedlce oraz do Wyszkowa nad Bugiem. Węgrów jest prężnym ośrodkiem administracyjnym, oświatowym, kulturalnym i gospodarczym regionu.
5. Do pobrania - Herb miasta i Logo okolicznościowe
2011-06-08
Zamieszczamy Herb miasta Węgrowa i Logo okolicznościowe w wersji elektronicznej do pobrania w różnych formatach.
#

Zapisz się do newslettera

BIP Wrota Węgrowa
Created by NPC Wszelkie prawa do materiałów zawartych na stronie zastrzeżone.