poniedziałek, 25 sierpnia 2014, imieniny: Luizy, Ludwika       polski english
Na stronie   Na Google

Wizyta niecodziennych turystów w Krainie Mistrza Twardowskiego
2013-07-25
Jednym z kolejnych kroków, jakie Miasto Węgrów czyni dla promocji Ziemi Węgrowskiej i jej potencjału turystycznego, jako Produktu Turystycznego - Kraina Mistrza Twardowskiego był tzw. Study Tour  - wizyta studyjna przedstawicieli biur podroży oraz mazowieckich oddziałów PIT PTTK w okolicach Węgrowa. Wizyta odbyła się  23. 07 (wtorek), a jej hasło przewodnie brzmiało: „Legendy i baśnie Mazowsza  - Kraina Mistrza Twardowskiego”. Zaproszeni goście reprezentowali następujące firmy i instytucje: Wirtur, PIT PTTK w Żyrardowie, AB Poland Travel, Stołeczne Biuro Turystyki, Mazurkas Travel Poland.

Wspólnie z przewodnikiem Jadwigą Giers, która przybliżała uczestnikom historię okolic Węgrowa  oraz ich zabytków goście zwiedzili Muzeum Architektury Drewnianej w Suchej, byli w Wyszkowie i na Sowiej Górze. Głównym punktem, „sercem” Krainy Mistrza Twardowskiego oraz miejscem z mnogością zabytków w wizycie studyjnej niecodziennych turystów był Węgrów. Zapoznali się tu z historią oraz ciekawymi anegdotami o Mistrzu Twardowskim – „patronie” całej Krainy, a także o jego słynnym Lustrze. Opowieści owiane były tajemniczością, czarami oraz wywierały wpływ na wyobraźnię i zaciekawiały. Zwiedzili: Bazylikę Mniejszą,  Zespół Poklasztorny, Dom Gdański i wystawę poplenerową „Kraina Mistrza Twardowskiego”; Rynek Mariacki; przejeżdżali obok Drukarni Ariańskiej, Lapidarium Żydowskiego i domu rabina; Kościoła i Cmentarza Ewangelickiego. W Hotelu Everest popróbowali specjałów Krainy Mistrza Twardowskiego.

Uczestnicy wizyty studyjnej otrzymali od samorządu Miasta Węgrowa  upominki - gadżety, aby pamiętali, mówili i wrócili jeszcze do Krainy Mistrza Twardowskiego. Stady Tour przewidywało również zwiedzanie Pałacu w Starejwsi, odwiedzenie gospodarstw agroturystycznych „Bania na Mazowszu” oraz „Pod Gwiazdami”, Stajni Konik Polski, Stadniny w Nowej Wsi Kosowskiej.

Wizyta studyjna 15 przedstawicieli mazowieckich instytucji i firm miała na celu zapoznanie z Produktem Turystycznym Kraina Mistrza Twardowskiego oraz w dalszej kolejności jego promocją w działalności turystycznej poprzez propagowanie wiedzy o Krainie w środowisku branżowym oraz turystycznym.

Study Tour zorganizowane zostało wspólnie z Mazowiecką Regionalną Organizacja Turystyczną w ramach projektu „Promocja skomercjalizowanych pakietów turystycznych w ramach rozwoju sieciowych produktów turystycznych Mazowsza” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

wizyta 1
3456891013271114

 

#

Zapisz się do newslettera

BIP Wrota Węgrowa
Created by NPC Wszelkie prawa do materiałów zawartych na stronie zastrzeżone.