poniedziałek, 25 sierpnia 2014, imieniny: Luizy, Ludwika       polski english
Na stronie   Na Google

Relacja z inauguracji Produktu Turystycznego "Kraina Mistrza Twardowskiego"
2013-06-24
21 i 22 czerwca 2013 roku odbyło się w Węgrowie wydarzenie rozpoczynające przedsięwzięcie pod tytułem "Produkt turystyczny - Kraina Mistrza Twardowskiego". Najważniejszym punktem programu była Konferencja Naukowa pt.: „Kraina Mistrza Twardowskiego – legenda i produkt turystyczny”.

 

Na Konferencję zaproszeni zostali  ludzie nauki: wykładowcy Wyższej Szkoły Ekonomicznej ALMAMER w Warszawie, miejscowi pedagodzy, twórcy produktów turystycznych w innych regionach Polski, mający na koncie osiągnięcia w tej dziedzinie. Referowali na tematy związane z atrakcyjnością turystyczną Węgrowa, jego zarysem historycznym,  dziedzictwem kulturowym będącym źródłem inspiracji do promocji miasta, legendą i fikcją literacką Mistrza Twardowskiego itp. Wystąpienia szeroko zgłębiły temat, dając jednocześnie kierunek dalszych działań mających na celu rozwijanie tak pomyślnie zaczętego przedsięwzięcia.

 

Podczas Konferencji został zaprezentowany folder „Kraina Mistrza Twardowskiego”, będący jednym z pierwszych kroków promocji Ziemi Węgrowskiej z jej walorami jako produktu turystycznego. 

W ramach inauguracji miejsce miały  również inne atrakcje. Chętni mogli zwiedzić z przewodnikiem atrakcje turystyczne Węgrowa. W holu Węgrowskiego Ośrodka  Kultury odbył się Kiermasz rękodzieła artystycznego i ludowego, na którym prezentowane były prace wystawców, związane z Mistrzem Twardowskim. Dla smakoszy kulinariów regionalnych odbyła się degustacja najsmaczniejszego jadła, mięsiwa, placów i napitków. Rozstrzygnięto także konkurs kulinarny „ Jadło i Napitek”. Przygotowana była wystawa prac nadesłanych na konkurs „Logo Krainy Mistrza Twardowskiego”.

 

Z kolei dla miłośników pięknej polszczyzny oraz opowieści o wielkich Polakach  w sali widowiskowej WOK odbyło się spotkanie autorskie z Barbarą Wachowicz. Wieczorem, wytrwali mogli zobaczyć spektakl „Twardowski – Transgresje. Przekraczanie światów” w wykonaniu teatru Amatorskiego z Węgrowa oraz Teatru „Znak” z Gdańska.

22 czerwca w  Galerii Domu Gdańskiego w Węgrowie odbył się wernisaż wystawy poplenerowej „W krainie Mistrza Twardowskiego”. Prace namalowane przez artystów z Białorusi i Ukrainy tematycznie nawiązywały do dziedzictwa kulturowego Węgrowa, legendy o Mistrzu Twardowskim oraz walorów przyrodniczych Ziemi Węgrowskiej.

konfer 1konfer 2rej
1234123
konfer 4konfer 9 67891011plener 2plener 3plener 4
plener 1plener 5

#

Zapisz się do newslettera

BIP Wrota Węgrowa
Created by NPC Wszelkie prawa do materiałów zawartych na stronie zastrzeżone.