poniedziałek, 25 sierpnia 2014, imieniny: Luizy, Ludwika       polski english
Na stronie   Na Google

Zalew ... wrażeń
2008-04-28

 

Zalew 1

 

    Węgrów słynie z wielu atrakcji i jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Zainteresowanie gości wzbudzają piękne barokowe kościoły i klasztory, zabytki protestanckie, Dom Gdański, a także słynne, owiane tajemnicą lustro Mistrza Twardowskiego. Legendy głoszą, że zanim zawisło w zakrystii węgrowskiej Bazyliki, ukazywało przyszłość. Od kiedy znajduje się w kościele, straciło swą moc, jednak nadal wzbudza ciekawość. Legenda pozostaje żywa...

 

Zalew 2    Od niedawna zwiedzanie miasta nie jest jego jedyną atrakcją. Wraz z oddaniem do użytku zalewu nad Liwcem, w Węgrowie pojawiły się  nowe możliwości wypoczynku, zwłaszcza dla miłośników różnych form turystyki wodnej i ogólno sportowej. Dzięki inwestycji pn. „Wykorzystanie Doliny Liwca do celów turystycznych” powstało ponad 25 ha terenów rekreacyjnych, w tym zalew i trzy stawy na starorzeczu. Na potrzeby turystów na zbiornikach wodnych i otaczającym je obszarze wykonano 10 stanowisk wędkarskich, pomosty, ścieżki rowerowe o długości 2,3 km, starannie urządzone place zabaw dla dzieci, boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę i kometkę oraz miejsca piknikowe.

 

    W pobliżu obiektu usytuowane są wygodne parkingi, w niedalekiej odległości miejsca noclegowe na campingu lub w hotelach. Restauracje i bary polecają dobrą kuchnię, w tym smaczne dania regionalne.

 

Zalew 3    Nie pozostaje nic innego, jak przyjechać do Węgrowa, najlepiej na kilka dni. Zwłaszcza, że miasto położone jest na Szlaku Doliny Liwca. Można więc przy okazji odwiedzić Skansen w Suchej, Zamek w Liwie, Dwór w Paplinie, wioskę indiańską w Borzychach, Muzeum Gwizdka w Gwizdałach. Można też popłynąć kajakiem po Liwcu.

 

Wystarczy do nas przyjechać, moc wrażeń gwarantowana!
Serdecznie zapraszamy!

 

 

Informacje:
Portal Miasta Węgrów: www.wegrow.com.pl
Informacja Turystyczna w Węgrowie: Tel. (025) 792 35 66

 


#

Zapisz się do newslettera

BIP Wrota Węgrowa
Created by NPC Wszelkie prawa do materiałów zawartych na stronie zastrzeżone.