poniedziałek, 25 sierpnia 2014, imieniny: Luizy, Ludwika       polski english
Na stronie   Na Google

Liwiec – kajakowy zawrót głowy
2008-04-28


Liwiec

 

Tak wygląda Liwiec? To niemożliwe! Takie są reakcje większości ludzi, którzy widzą fotografię autorstwa Bogusława Szymańskiego, wójta Gminy Liw przedstawiającą meandry naszej pięknej rzeki widziane z lotu ptaka.

Liwiec 2

 

Zdjęcie jest tak piękne, że zdobyło II nagrodę na konkursie fotograficznym ogłoszonym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego i jest prezentowane we wszystkich materiałach promujących Mazowsze.

   

 

kajaki

Granatowa wstążka wody wije się wśród zielonych pól. A na niej kolorowe kajaki, które spuszczono na rzekę w okolicach Wyszkowa lub Grodziska. Spływ dostarcza wielu wrażeń, a nawet emocji. Po obu stronach rzeki piękne krajobrazy dwóch krain geograficznych. Po lewej Mazowsze, po prawej Podlasie, wszak Liwiec to rzeka graniczna. Przez wieki była granicą z Litwą, z tych czasów ostał się Zamek w Liwie, który tej granicy strzegł.

 

Liwiec 3    Płynie się przeważnie 6 godzin. Przyjemność trwa dłużej, jeżeli zaplanuje się zwiedzanie atrakcji po drodze. Wśród nich średniowieczne Grodzisko i Sowia Góra, najwyższe wzniesienie, które jest świetnym punktem widokowym. Spływ kończy się w Węgrowie, a stąd można zrobić wypad po okolicy, aby zobaczyć to, czego nie udało się obejrzeć będąc na wodzie.

kajakkajak

    Spływy kajakowe na rzece Liwiec organizuje z powodzeniem od kilku lat PTTK Oddział w Węgrowie.


Kontakt:

tel. (025) 792 35 66

tel. kom. 0 608 191 645

www.pttk-wegrow.org.pl

 

Liwiec 4 - zachód Słonca

Liwiec 5 - Sowia Góra

 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 


#

Zapisz się do newslettera

BIP Wrota Węgrowa
Created by NPC Wszelkie prawa do materiałów zawartych na stronie zastrzeżone.