poniedziałek, 25 sierpnia 2014, imieniny: Luizy, Ludwika       polski english
Na stronie   Na Google

Telewizja Kablowa SM "Podlasianka" w Węgrowie
2007-10-29

Spółdzielnia Mieszkaniowa
"Podlasianka" w Węgrowie
Ul. Stefana Żeromskiego 7
07-100 Węgrów
Tel./fax. (0-25) 792-28-36   Telewizja kablowa powstała w 1996 r. z inicjatywy Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej wspartej stosownymi uchwałami Rady Nadzorczej. Całość prac przygotowawczych i realizacyjnych wziął na siebie Zarząd. Opracowano dokumentację techniczną, uzyskano Zezwolenie Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej (dziś jest to Urząd Regulacji Telekomunikacji), dokonano wpisu do rejestru Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz zawarto umowy zezwalające na rozpowszechnianie programów telewizyjnych (np. ZAIKS, ZASP i inne).
Pozyskano również wykonawcę Węgrowianina, posiadającego odpowiednią znajomość problematyki i doświadczenie, gwarantujące wysoką jakość wykonanych prac. Wykonanie sieci przebiegało sukcesywnie, w przeciągu 3 lat, w miarę przeznaczonych na ten cel środków. Stan techniczny sieci – potwierdzony stosownymi badaniami, jest dobry, co znajduje również potwierdzenie w bardzo dobrej jakości odbioru.
   Dziś telewizja kablowa obejmuje swoim zasięgiem wszystkie budynki mieszkalne Spółdzielni Mieszkaniowej :Podlasianka” w Węgrowie oraz 25 budynków z poza spółdzielni. Łącznie odbiera nas ponad 1900 abonentów (szacujemy, że docieramy do około 7 tys. widzów). Długość zewnętrznych sieci przesyłowych wynosi ponad 5 tys. m.
Początkowo oferowaliśmy 12 programów, dziś przesyłamy ich 30 w tym 29 polskojęzycznych. Oferujemy ciekawe tematyczne programy, jak np. Discovery, Animal Planet, Planeta, sportowe – Polsat Sport, Eurosport oraz muzyczne, regionalne i inne. Odbiór wszystkich programów wsparty jest zawartymi umowami licencyjnymi. Opłaty eksploatacyjne są niewielkie – 18,50 złoty miesięcznie, pokrywają koszty.
    Równolegle z przesyłaniem programów telewizyjnych zainstalowany i użytkowany jest planszowy program informacyjny, z którego chętnie korzystają ogłoszeniodawcy – zapraszamy. Ceny ogłoszeń – przystępne. Przyjmowanie zleceń w biurze Spółdzielni, codziennie w dni robocze, w godzinach 8:00 – 14:00.
   Od 2003 r. emitujemy własny program o charakterze informacyjno-reportażowym. Na mocy koncesji wydanej przez KRRiT, raz na dwa tygodnie, prezentujemy w nim relacje z najważniejszych wydarzeń w mieście i najbliższej okolicy. Program cieszy się dużym uznaniem odbiorców. Pełny nadzór nad telewizją kablową sprawuje Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Podlasianka”, przy ul. Żeromskiego 7 w Węgrowie.


#

Zapisz się do newslettera

BIP Wrota Węgrowa
Created by NPC Wszelkie prawa do materiałów zawartych na stronie zastrzeżone.