poniedziałek, 25 sierpnia 2014, imieniny: Luizy, Ludwika       polski english
Na stronie   Na Google

Wizyta studyjna delegacji ukraińskiej w Węgrowie
2008-10-24
Ukraina Trzydniowy pobyt gości na terenie byłego województwa siedleckiego obejmował wizyty w trzech sąsiadujących ze sobą powiatach, a także uzupełniony jest cyklem szkoleń dotyczących funduszy europejskich i metodologią zarządzania projektami unijnymi.

Ukraina25-osobowa delegacja samorządowców ukraińskich z Obwodu Lwowskiego spotkała się 22 października 2008 roku z przedstawicielami samorządu w Węgrowie.
Podczas wizyty doszło do wymiany doświadczeń związanych z realizacją projektów współfinansowanych z funduszy UE pomiędzy samorządowcami z obu krajów podczas seminarium partnerskiego. Spotkanie objęło zaprezentowanie dorobku miasta Węgrowa. Goście zobaczyli między innymi: Zalew i starorzecze po rewitalizacji, obwodnicę Węgrowa, publiczne punkty dostępu do Internetu zrealizowane w ramach e-Węgrów, oraz nowo wyremontowaną salę widowiskowo-kinową w Węgrowskim Ośrodku Kultury. Urząd Miejski Ukrainareprezentował Burmistrz Miasta Jarosław Grenda, Sekretarz Miasta Bogdan Doliński, Skarbnik Angnieszka Kądziela- Biernat, Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Ryczkowski i Naczelnicy poszczególnych wydziałów. Wizyta studyjna była częścią projektu realizowanego wspólne przez FRDL i Lwowskim Centrum Informacji Naukowo-Technicznej i Ekonomicznej w czerwcu-listopadzie 2008 r.
UkrainaRealizacja tego projektu jest kontynuacją wieloletniej współpracy FRDL z różnymi partnerami ukraińskimi na rzecz wspierania demokracji i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w tym kraju, a także przekazywania polskich doświadczeń w budowaniu samorządności lokalnej.
#

Zapisz się do newslettera

BIP Wrota Węgrowa
Created by NPC Wszelkie prawa do materiałów zawartych na stronie zastrzeżone.