poniedziałek, 25 sierpnia 2014, imieniny: Luizy, Ludwika       polski english
Na stronie   Na Google

Perły Podlasia
2008-10-10

PTTKUczestnicy Zlotu przez trzy dni zwiedzali najpiękniejsze zabytki Ziemi Węgrowskiej. Podziwiali też inne „Perły Podlasia”: w Tykocinie - synagogę, zamek, pomnik Orła Białego, pomnik Stefana Czarnieckiego. W Białymstoku - Pałac Branickich, w Białowieży  - Białowieski Park Narodowy, Rezerwat Żubrów i Tarpanów, Muzeum Przyrodniczo leśne - jedno z piękniejszych muzeów w Europie. Uczestnicy zwiedzili pałac Radziwiłów w Starejwsi, dwór Barokowy w Paplinie, zamek w Liwie oraz nasze piękne Miasto . Ogromne wrażenie na uczestnikach zrobiła Bazylika Mniejsza, freski Michała Anioła Palloniego, Lustro Twardowskiego oraz kaplica ewangelicka z 1679 roku.

Tegoroczny Zlot uświetniła biesiada w restauracji Staropolskiej w Węgrowie. Przy dobrej muzycePTTK uczestnicy Zlotu degustowali bardzo smaczne potrawy regionalne.

Zlot był także okazją do wyróżnień i podziękowań osobom i instytucjom za współpracę .wśród osób wyróżnionych była Pani Danuta Grodzka - od 27 lat pełniąca funkcję Sekretarza Oddziału PTTK w Węgrowie i jednocześnie kierująca pracą Biura Turystycznego PTTK. Władze Miasta Węgrowa podziękowały p. Danucie Grodzkiej za wkład pracy i ogromne zaangażowanie w promocję turystyczną Ziemi Węgrowskiej.

Organizatorzy Zlotu z satysfakcją przyjęli pozytywną opinię ze strony uczestników o zorganizowanej imprezie. Te miłe i ciepłe słowa będą zapewne zachętą do kontynuacji Zlotu, a PTTKjednocześnie nadzieją na to, że liczba Sympatyków Ziemi Węgrowskiej będzie się powiększać.


#

Zapisz się do newslettera

BIP Wrota Węgrowa
Created by NPC Wszelkie prawa do materiałów zawartych na stronie zastrzeżone.