poniedziałek, 25 sierpnia 2014, imieniny: Luizy, Ludwika       polski english
Na stronie   Na Google

„Usta milczą, dusza śpiewa...”
2008-10-01
W poniedziałek, 29 września o godz. 17.00 odbyło się oficjalne otwarcie sali widowiskowo-kinowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury.
Na uroczystości otwarcia sali widowiskowo-kinowej przybyli przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, organizacji społecznych, szkół oraz inni, licznie zgromadzeni goście.
Głównym punktem uroczystości było symboliczne przecięcie wstęgi przez Burmistrza Miasta Jarosława Grendę oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Tadeusza Ryczkowskiego.
Uświetnieniem tak wyjątkowego wydarzenia był koncert „Najpiękniejszych arii i duetów operetkowych”, takich jak „Zemsta Nietoperza”, „ Księżniczka Czardasza” , „Wesoła Wdówka”.
Wystąpili artyści Mazowieckiego Teatru Muzycznego „OPERETKA” im. Jana Kiepury w Warszawie w składzie: Dorota Laskowiecka i Piotr Friebe- soliści oraz Orkiestra pod batutą Macieja Żółkowskiego.
Koncert poprowadził jak zawsze ciepło i z humorem znakomity aktor Jan Nowicki.
Koncert zakończono owacjami na stojąco. Artystom wręczono kwiaty z podziękowaniami za tak piękny koncert. W takich chwilach jak te chciałoby się zanucić fragment arii z operetki Lehara „Wesoła wdówka” „usta milczą, dusza śpiewa (...) usta milczą, pieśń rozbrzmiewa..”.

#

Zapisz się do newslettera

BIP Wrota Węgrowa
Created by NPC Wszelkie prawa do materiałów zawartych na stronie zastrzeżone.