poniedziałek, 25 sierpnia 2014, imieniny: Luizy, Ludwika       polski english
Na stronie   Na Google

Sprzątanie Świata 2008
2008-09-26

sprzątanie ŚwiataSprzątanie świata jest to nazwa międzynarodowej kampanii odbywającej się w drugiej połowie września. Pierwszym krajem, w którym zorganizowano tą znaną na cały świat akcję była Australia (1989 r.) Wtedy to do sprzątania przyłączyło się 40 tys mieszkańców Sydney.

W tym roku w 80 krajach w akcji "Sprzątania świata" uczestniczy około 35 milionów ludzi. Uczniowie, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych i ochotnicy, którym leży na sercu los naszej planety. Celem akcji, której patronuje Organizacja Narodów Zjednoczonych jest oczyszczenie ze śmieci miejsc ulubionych przez turystów i miast oraz budowanie w społeczeństwie świadomości ekologicznej.

sprzątanie ŚwiataW Polsce sprzątanie świata po raz pierwszy zorganizowano w 1994 roku. Od tego czasu liczba uczestników akcji zwiększa się z z roku na rok. Krajowym patronem i koordynatorem akcji jest fundacja Nasza Ziemia

W Węgrowie Sprzątanie Świata odbyło się 26.09.2008r. Do akcji przyłączyły się wszystkie szkoły z terenu miasta oraz harcerze. Uczestnicy otrzymali rękawiczki oraz worki na śmieci i już o godzinie 8.30 pierwsi uczniowie wyruszyli na wydzielony im obszar.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie. Dzięki Wam będziemy mogli nie tylko posprzątać świat, ale zachować go dla przyszłych pokoleń.

sprzątanie Światasprzątanie
 


#

Zapisz się do newslettera

BIP Wrota Węgrowa
Created by NPC Wszelkie prawa do materiałów zawartych na stronie zastrzeżone.