poniedziałek, 25 sierpnia 2014, imieniny: Luizy, Ludwika       polski english
Na stronie   Na Google

Europejskie Dni Dziedzictwa już za nami
2008-09-08

Dni dziedzictwaPierwszy dzień obchodów zorganizowano w pałacu w Starejwsi. Tam przy okazji dni otwartych w czasie których można zwiedzić przepiękne wnętrDni dziedzictwaza i ogrody, odbyła się premiera dokumentalnego filmu pt.” W Poszukiwaniu Wielokulturowości” zrealizowanego na zlecenie Urzędu Miejskiego. Przed projekcją przemówienie wygłosiła Pani Wiceburmistrz Jadwiga Snopkiewicz. Film spotkał się z gorącym przyjęciem a twórców nagrodzono gromkimi brawami. Po pokazie odbyło się niezwykle interesujące i barwne przedstawienie pt. „Orfeusz Eurydyka oraz inne mity”.

Dni dziedzictwaDrugiego dnia obchody rozpoczęły się rano na zamku w Liwie. Obejrzeć tam można było między innymi prezentacje tańca i strojów z Epoki Polski Szlacheckiej. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy uzbrojenia w czasie których każdy miał możliwość wypróbowania broni z tamtej epoki.

Dni dziedzictwaTego samego dnia w godzinach popołudniowych w Domu Gdańskim w Węgrowie nastąpiło otwarcie wystawy pt. „Wracanie Pamięci Miejsca – Węgrów na starej fotografii” na której obecni byli Burmistrz Jarosław Grenda, Pani Wiceburmistrz Jadwiga Snopkiewicz oraz zaproszeni goście i mieszkańcy Węgrowa.

Dni dziedzictwaO godzinie 17.30 po raz kolejny wyświetlono film „W Poszukiwaniu Wielokulturowości” po którym rozpoczął się spektakl słowno muzyczny „ Deliberacje – Nad spuścizna po przodkach.”.

Dni dziedzictwaObchody Europejskich Dni Dziedzictwa przyciągnęły ogromną widownie nie tylko z Węgrowa ale również z Warszawy i innych miast. Impreza w sposób znaczny przyczyniła się do podniesienia świadomości kulturowej ludzi i pozwoliła poznać nieznane dotychczas fakty z historii naszego miasta.

Materiały oraz film zrealizowany dla potrzeb obchodów Dni Dziedzictwa już wkrótce dostępny będzie na stronie internetowej Węgrowa.

 

Zapraszamy do galerii


#

Zapisz się do newslettera

BIP Wrota Węgrowa
Created by NPC Wszelkie prawa do materiałów zawartych na stronie zastrzeżone.