poniedziałek, 25 sierpnia 2014, imieniny: Luizy, Ludwika       polski english
Na stronie   Na Google

Dni Węgrowa już za nami
2008-08-12


Dni WegrowaUroczystości obchodów Dni Węgrowa rozpoczęły się w piątek 8 sierpnia koncertem pt. „Cztery Pory Roku”, który odbył się w ramach cyklu Mazowsze w Koronie w Kościele Klasztornym w Węgrowie.

Utwory Antonio Vivaldiego w wykonaniu Konstantego Andrzeja Kulki oraz kwartetu „Prima Vista” oczarowały publiczność do tego stopnia, iż artyści kilkakrotnie bisowali. Na zakończenie koncertu Burmistrz Miasta w podziękowaniu za wspaniały występ wręczył wykonawcom bukiety kwiatów.

Dni Węgrowa W sobotę 9 sierpnia w ramach obchodów Dni Węgrowa odbył się Piknik z Radiem Dla Ciebie. Organizatorzy imprezy zadbali przede wszystkim o naszych najmłodszych milusińskich. W programie sobotniej imprezy przewidziano takie atrakcje jak:
„Kulfon i Monika” - przedstawienie dla najmłodszych, konkurs „Bezpieczne Wakacje" zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Węgrowie. Firma Henkel przygotowała ogromny namiot w którym na najmłodszych cDni Węgrowazekały takie atrakcje jak karaoke, puszczanie baniek mydlanych, konkursy plastyczne i sprawnościowe. Pełnoletni obywatele naszego miasta również nie mogli czuć się zawiedzeni. Dla nich wystąpiły między innymi ludowe zespoły Siejba i Węgrowianie. Ogromną atrakcją był również występ sławnego Bogusława Morki wykonującego wraz z towarzyszącymi mu artystami oraz zespołem Allegro „Światowe przeboje muzyki filmowej”. Dla amatorów mocniejszego brzmienia wystąpił lokalny zespół „Kwiaty”, który odnosi coraz większe sukcesy na scenie muzycznej.

Dni WegrowaGwiazda wieczoru „Norbi” zgromadził oraz rozgrzał do czerwoności ogromną widownię, która zapełniła niemal całą płytę węgrowskiego rynku. Koniec imprezy uświetniły zapierające dech w piersiach pokazy sztucznych ogni.

Dni WęgrowaNiedziela 10 sierpnia była dniem wzniosłym i pełnym zadumy, gdyż właśnie tego dnia odbyły się Uroczystości Patriotyczne.

Dzień rozpoczął się od Mszy Świętej w Bazylice Mniejszej w Węgrowie z udziałem

pocztów sztandarowych i Miejsko-Powiatowej Orkiestry Dętej z Węgrowa. Następnie zaproszeni goście udali się do miejsc pamięci, na ulicy Gdańskiej, gdzie znajduje się pomnik AK oraz na węgrowski cmentarz gdzie złożono kwiaty na grobach żołnierzy oraz ofiar terroru hitlerowskiego. Na ścianie AK odsłonięto tablicę upamiętniającą płk Leonarda Waszkiewicza, który wsławił się bohaterską postawą w czasie wyzwalania Węgrowa. W uroczystościach wzięli udział: Posłowie na Sejm RP Teresa Wargocka i Krzysztof Tchórzewski, Przedstawiciele: Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach, Samorządu Miasta Węgrowa, Powiatu Węgrowskiego, Przedstawiciele NSZZ Solidarność oraz Światowy Związek Żołnierzy AK i Związku Sybiraków, Przedstawicielki Ligi Kobiet, a także OSP Węgrów

Dni WegrowaDzień pełen wrażeń i refleksji zamknęła uroczysta Sesja Rady Miasta, na której wręczono odznaczenia „Za zasługi dla Węgrowa” dla Marioli Zenik - prawdopodobnie najlepszej libero na świecie - pierwszej mieszkanki naszego miasta która reprezentuje Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, dla Alfreda Brzezika - prezesa Koła PZW nr 26 w Węgrowie oraz inicjatora wielu działań mających charakter kulturowy i proekologiczny oraz dla Marii Sulich długoletniego prezesa Centrum Pomocy Społecznej, działaczki wielu węgrowskich organizacjach pozarządowych. "Zasłużony Obywatel Węgrowa" został przyznany Zygmuntowi Feliksowi Sikorskiemu za długoletnią i owocną w skutki działalność na rzecz Węgrowa. Przyznano również honorowe obywatelstwo Węgrowa dla profesora Mariusza Karpowicza wielbiciela i znawcy historii Węgrowa oraz autora książki „Cuda Węgrowa”, która niebawem ukaże się w sprzedaży. Nagrodzono również właścicieli najpiękniejszych balkonów i ogrodów Węgrowa, którzy również w sposób bardzo znaczny przyczyniają się do kreowania wizerunku naszego miasta.

Na zakończenie Wszyscy wysłuchali Koncertu w wykonaniu Miejsko Powiatowej Orkiestry Dętej, która jest chlubą Węgrowa.

Zapraszamy do galerii#

Zapisz się do newslettera

BIP Wrota Węgrowa
Created by NPC Wszelkie prawa do materiałów zawartych na stronie zastrzeżone.