poniedziałek, 25 sierpnia 2014, imieniny: Luizy, Ludwika       polski english
Na stronie   Na Google

Konkurs zespołów teatralnych – „Pan Twardowski na kogucie”
2008-05-01
 

                 Logo programu Pan Twardowski na kogucie
 

    Zbliża się finał realizacji projektu edukacyjnego pt. „Pan Twardowski na kogucie – niematerialne dziedzictwo kulturowe Słowian w procesie edukacji dzieci i młodzieży”. Podsumowanie przedsięwzięcia odbędzie się 31 maja 2008 r. na Rynku w Węgrowie w trakcie imprezy plenerowej „Festiwal Baśni Słowiańskich”. Jednym z wydarzeń kończących projekt był Konkurs Zespołów Teatralnych – „Pan Twardowski na kogucie”, który odbył się 29 kwietnia br. w Węgrowskim Ośrodku Kultury.

 

Zdjęcia z konkursu w galerii

 

    W konkursie wzięło udział 8 zespołów teatralnych – 6 ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i 2 z Gimnazjum w Węgrowie. Były to następujące grupy: „Niedźwiadek”, „Żabotramp”, „Gumisie”, „Smerfy”, „Magiczna Grupa”, „Osiem” ze Szkoły Podstawowej oraz „Erato” i „Diabełki” z Gimnazjum.

 

    Zespoły przedstawiły spektakle teatralne, których tematem przewodnim były baśnie i legendy związane z naszym regionem. Na scenie pojawiły się więc znane postaci z węgrowskich bajek: Pan Twardowski z magicznym lustrem, diabeł, któremu mistrz zaprzedał duszę, król Zygmunt August i duch Barbary Radziwiłłówny, Napoleon wstrząśnięty wizją klęski pod Moskwą, którą zobaczył w węgrowskim lustrze oraz oczywiście słynna Żółta Dama, snująca się obecnie po murach Zamku w Liwie, której zazdrosny mąż kazał ściąć głowę.

 

    Przedstawienia przygotowane były z wielką starannością. Zachwycały przemyślane scenografie, sugestywna gra aktorów, ciekawe adaptacje tekstów. Większość spektakli będzie można obejrzeć w czasie imprezy plenerowej 31 maja. Przed koncertem młodzi artyści przejdą barwnym korowodem ulicami Węgrowa.

 

Prezentowane w ramach konkursu widowiska oceniała komisja artystyczna w składzie:

- Małgorzata Piórkowska, dyrektor MBP

- Jadwiga Zgliszewska, dyrektor Przedszkola nr 2 „Pod Słoneczkiem”

- Barbara Kąkol, dyrektor WOK

    Komisja stwierdziła, że poziom wszystkich inscenizacji był wysoki i bardzo wyrównany, dlatego przyznała zespołom 8 równorzędnych nagród. Będą one wręczone na Festiwalu Baśni Słowiańskich.

 

Wszystkim młodym artystom oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!

 

 

Realizacja projektu „Pan Twardowski na kogucie – niematerialne dziedzictwo kulturowe Słowian w procesie edukacji dzieci i młodzieży” współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Sąsiedztwa Polska–Białoruś–Ukraina INTERREG IIIA/TACIS CBC.


#

Zapisz się do newslettera

BIP Wrota Węgrowa
Created by NPC Wszelkie prawa do materiałów zawartych na stronie zastrzeżone.