poniedziałek, 25 sierpnia 2014, imieniny: Luizy, Ludwika       polski english
Na stronie   Na Google

Zespół „Kombi” w Węgrowie – Imprezy plenerowe
2008-05-01

 

    Rozpoczyna się sezon imprez plenerowych! W najbliższych tygodniach w Węgrowie odbędą się aż trzy tego typu przedsięwzięcia.

 

    Pierwsza już 31 maja 2008 r. na Rynku w Węgrowie. Będzie to Festiwal Baśni Słowiańskich – „Pan Twardowski na kogucie”, w ramach którego obejrzycie Państwo inscenizacje znanych legend, związanych z naszym regionem, w wykonaniu uczniów węgrowskich szkół , zespołów z WOK oraz młodzieży z Ukrainy. Gościem festiwalu będzie najlepszy polski iluzjonista Maciej Pol z Zespołem. Współczesny Twardowski zaprezentuje swoje słynne etiudy, pełne efektów specjalnych – przecinanie osoby na pół, znikanie na scenie, unoszenie przedmiotów i inne. Tego wieczoru wystąpi również Lwowski Teatr Woskriesiennie w spektaklu „Gloria” oraz Zespół folkowy „Horpyna”.

 

    Kolejna impreza plenerowa to „Otwarcie Zalewu nad Liwcem”, które odbędzie się już 1 czerwca. Od godziny 7 do 13 przewidziane są na zalewie dziecięce zawody wędkarskie. Od godziny 12 zaś pokazy żaglówek, windsurfingu, zawody sportowo – rekreacyjne dla rodzin, turniej plażowe piłki siatkowej, pokazy ratownictwa wodnego, spektakl dla dzieci, konkursy oraz koncerty w wykonaniu zespołów dance, Zespołu „Stara Kuźnia” oraz legendy polskiego country LONSTARA z Zespołem. Na zakończenie pokaz sztucznych ogni nad zalewem!

 

Zespół Kombii     14 czerwca o godzinie 16 na Rynku w Węgrowie rozpocznie się XII Festiwal Obrzędów Weselnych „Regiony Europy”. Tradycyjnie wystąpią zespoły folklorystyczne, prezentujące tańce i pieśni weselne. W festiwalu uczestniczyć będą również goście z włoskiej Valsoldy, wystąpi ich orkiestra Filarmonica di Valsolda. Piosenki włoskie zaśpiewa także Marco Bocchino z Zespołem, a ukraińskie Ludmiła Wiszenko. Gwiazdą wieczoru będzie Zespół KOMBII.

 

Koncert poprowadzą Miłka Skalska i Piotr Siwkiewicz.

 

Serdecznie zapraszamy !!!

 


#

Zapisz się do newslettera

BIP Wrota Węgrowa
Created by NPC Wszelkie prawa do materiałów zawartych na stronie zastrzeżone.