poniedziałek, 25 sierpnia 2014, imieniny: Luizy, Ludwika       polski english
Na stronie   Na Google

Międzynarodowy Turniej Smaków na Zamku w Liwie
2014-08-22

plakatMiędzynarodowy Turniej Smaków na Zamku w Liwie
 

Kulinarna podróż szlakiem Wielkiego Gościńca Litewskiego
 

30 – 31 sierpnia 2014 r.
     

 

Koniec wakacji nie musi oznaczać końca pasjonujących podróży w poszukiwaniu nowych niezapomnianych przeżyć. W ostatni weekend sierpnia zapraszamy wszystkich smakoszy na kulinarną podróż szlakiem Wielkiego Gościńca Litewskiego (Warszawa – Wilno), gdzie nad meandrującą rzeką Liwiec dumnie króluje Zamek w Liwie.

Miejsce to, znane z jednej z największych kolekcji broni w Polsce oraz turniejów rycerskich tym razem będzie płaszczyzną zmagań kulinarnych oraz targowiskiem znakomitych przysmaków i specjałów regionalnych wschodniego Mazowsza i Podlasia.  

W ramach Turnieju odbędą się dwa konkursy kulinarne na „najsmaczniejszą potrawę regionalną na szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego” oraz „Gościniec z podróży” - najlepszy regionalny podarunek kulinarny z podróży szlakiem WGL. Prezentacje kulinarne będzie oceniało jury, w składzie którego zasiądzie m.in. Tomasz Jakubiak kucharz i dziennikarz kulinarny, gospodarz popularnych programów „Jakubiak w sezonie” i „Jakubiak lokalnie”  w telewizji „Kuchnia +”, który również poprowadzi imprezę.

Główną nagrodą w prezentacjach konkursowych będą Kielichy Wojciecha Wielądko, autora słynnej staropolskiej książki kucharskiej pt. „Kucharz doskonały”, pochodzącego z Wielądek  w Ziemi Liwskiej.

Turniejowi Smaków towarzyszyć będą degustacje, pokazy i warsztaty kulinarne, kiermasze produktów regionalnych oraz liczne koncerty. Swoje stoiska promocyjne zaprezentują miasta i gminy położone na szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego, Lokalne Grupy Działania oraz organizatorzy usług turystycznych.

Na podzamczu w Liwie można będzie nie tylko spróbować i zakupić regionalne specjały, ale również zobaczyć jak powstaje sękacz czy też poznać tajniki ważenia piwa. Nie zabraknie przysmaków kuchni tatarskiej. W programie również pokazy łucznicze w stylu wschodnim, nauka strzelania z łuku, pokazy rycerskie. A to wszystko przy doskonałej muzyce. Na Turnieju zagrają: Kapela Ludowa „Sterdyniacy”, Kapela „Łochów”, „STARA KUŹNIA”,  „TAMARYSZE”, „HOYRAKY”, „COSTA NOVA”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół LEŚNE LICHO.

Natomiast w niedzielę 31 sierpnia serdecznie zapraszamy na śniadanie nad Liwcem czyli piknik w bajkowej scenerii Zamku. Wystarczy koc piknikowy, a przysmaki będzie można nabyć na miejscu. Będzie na pewno bardzo smacznie!

Turniej Smaków został objęty honorowym patronatem przez Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną i Podlaską Organizację Turystyczną.


Serdecznie Zapraszamy!

liw

 


#

Zapisz się do newslettera

BIP Wrota Węgrowa
Created by NPC Wszelkie prawa do materiałów zawartych na stronie zastrzeżone.