poniedziałek, 25 sierpnia 2014, imieniny: Luizy, Ludwika       polski english
Na stronie   Na Google

VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu" Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”
2008-03-10
Dnia 4 marca 2008 roku odbył się IV etap VII edycji  Ogólnopolskiego Konkursu" Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski".  IV etap (wojewódzki) odbył się w Węgrowie. Organizatorem IV etapu konkursu był Nadbużański Park Krajobrazowy w Siedlcach.

Jarosław Grenda powitanie

  Uczestników Konkursu powitał Pan Jarosław Grenda- Burmistrz Miasta Węgrowa.
Wyraził zadowolenie, iż impreza odbywa się na terenie Miasta Węgrowa. Pogratulował Organizatorom IV etapu wspaniale przeprowadzonej imprezy, składając na ręce Pani Doroty Starczewskiej – Dyrektor NPK wyrazy uznania. Zwycięzcom konkursu złożył serdeczne gratulacje, życząc dalszych sukcesów. Wśród zaproszonych gości na  IV etap Konkursu obecni byli: Krzysztof Fedorczyk - Starosta Węgrowski, Aleksandra Dziwulska - Przewodnicząca Sp Rady NPK, Tomasz Skrzyczyński - WFOŚ i GW w Warszawie,
Mira Płocka - Kierownik Delegatury WFOŚ i GW w Siedlcach, Magdalena Skarżycka - Inspektor – MUW w Warszawie, Dorota Świderska - Inspektor – MUW w Warszawie  Delegatura w Siedlcach, Marianna T. Szostek - Naczelnik Wydz. Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Węgrowie, Danuta Grodzka – Wiceprezes Oddziału PTTK w Węgrowie, Rafał Kuczborski - Komendant Posterunku Terenowego w Siedlcach Państwowej Straży Rybackiej, Marian Dzięcioł Burmistrz Miasta i Gminy w Łochów, , Czesław Zalewski - Wójt Gminy Sterdyń, Mieczysław Wójcik - Wójt Gminy Stoczek,  Robert Belina - Dyrektor ZPK M,Ch i B, Mieczysław Kurowski - Dyrektor Kozienickiego Parku Krajobrazowego, Elżbieta Bernard-Rybak - Z-ca Nadl. Łochów

Danuta Grodzka

   Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” jest ogólnopolskim konkursem organizowanym cyklicznie od 2001 roku. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych położonych na terenie parków krajobrazowych. Celem konkursu jest wykształcenie w uczniach postaw proekologicznych oraz zdobycie przez nich wiedzy na  temat parków krajobrazowych położonych na terenie całego kraju. Szerokie spektrum dziedzin objętych formułą konkursu sprawia iż przygotowując się do niego uczniowie zdobywają dużą wiedzę wymaganą w formalnych programach nauczania.  
      Do IV etapu konkursu przystąpiło 5 czteroosobowych drużyn wyłonionych w poprzednich etapach. W tym etapie zmierzyły się drużyny reprezentujące parki krajobrazowe województwa mazowieckiego. Tym razem zawodnicy  musieli wykazać się wiadomościami przyrodniczymi oraz dotyczącymi 5 parków leżących na terenie województwa mazowieckiego. Najlepszą drużyną, która przeszła do ostatniego etapu konkursu, w którym reprezentować będzie województwo mazowieckie okazała się drużyna z Zespołu Szkół Gimnazjum w Sterdyni z Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Gimnazjum w Złotokłosie-  z Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, Publiczne gimnazjum w Kołbieli – z Mazowieckiego Parku Krajobrazowego,   Publiczne Gimnazjum w  Starych Proboszczewicach- z Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego, Publiczne Gimnazjum w Garbatce Letnisko- z Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Dla wszystkich biorących udział w tym etapie przewidziano nagrody, natomiast szkoły których drużyny zajęły miejsca I-III otrzymały rzutniki multimedialne oraz kamerę cyfrową która będzie pomocna w dalszej edukacji ekologicznej.
   Część ogólnopolska konkursu odbędzie się 20.05.2008r na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich,  który w tym roku jest organizatorem konkursu (konkurs organizuje park, z którego drużyna zwyciężyła w poprzedniej edycji). Finał wskaże najlepszą drużynę w Polsce. Na koniec imprezy uczestnicy mieli okazję zwiedzić Węgrów.


FOTOGALERIA
#

Zapisz się do newslettera

BIP Wrota Węgrowa
Created by NPC Wszelkie prawa do materiałów zawartych na stronie zastrzeżone.