poniedziałek, 25 sierpnia 2014, imieniny: Luizy, Ludwika       polski english
Na stronie   Na Google

Zaproszenie na Podlaski Dzień Kultury Chrześcijańskiej do Drohiczyna
2014-05-26

Stowarzyszenie Podlaskie Dziedzictwo Kultury, które powstało w ubiegłym roku w Drohiczynie z inicjatywy i pod patronatem JE. ks. Biskupa Antoniego Pacyfika Dydycza, organizuje po raz pierwszy Podlaski Dzień Kultury Chrześcijańskiej.

 

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 22 czerwca 2014 roku w Drohiczynie. Rozpocznie się mszą św. w katedrze o godz. 12.00, po nabożeństwie uczestnicy przejdą paradą ulicami miasta do sceny plenerowej nad Bugiem. Tu około godz. 14.00 zacznie się koncert plenerowy z udziałem artystów i zespołów m.in. z Drohiczyna, Siemiatycz, Hajnówki. Brańska, Bielska Podlaskiego, Ciechanowca, Sokołowa Podlaskiego, Węgrowa, Łochowa, Sterdyni, Kosowa Lackiego, Liwa.

 

Podlaski Dzień Kultury Chrześcijańskiej jest przedsięwzięciem, które ma na celu ukazanie dziedzictwa kulturowego naszego regionu i wpływu chrześcijaństwa na jego kształt oraz rozwój. Podlasie, będące tyglem kultur i tradycji, wyróżnia się wielością zespołów wokalnych i muzycznych, grup artystycznych i twórczych, które z pieczołowitością podtrzymują dawne zwyczaje i wartości. Dbałość o podlaską tradycję oraz autentyczna aktywność kulturalna wyróżnia środowiska lokalne na całym Podlasiu, niezależnie od podziału administracyjnego regionu. Dlatego też Podlaski Dzień Kultury Chrześcijańskiej będzie okazją nie tylko do prezentacji ciekawych programów artystycznych, ale też znakomitą sposobnością do integracji środowisk twórczych z Diecezji Drohiczyńskiej i całego Podlasia.

 


#

Zapisz się do newslettera

BIP Wrota Węgrowa
Created by NPC Wszelkie prawa do materiałów zawartych na stronie zastrzeżone.