poniedziałek, 25 sierpnia 2014, imieniny: Luizy, Ludwika       polski english
Na stronie   Na Google

Prezydent RP Bronisław Komorowski gościł w Węgrowie
2014-04-30

30 kwietnia br. Prezydent RP Bronisław Komorowski przebywał z wizytą w Węgrowie. Prezydent wybrał Węgrów nieprzypadkowo. Miasto jest liderem wykorzystania funduszy unijnych.

 

Prezydent na początku swojej wizyty odwiedził Węgrowski Zalew, pierwszą inwestycję zrealizowaną ze środków UE przez Miasto Węgrów i Powiat Węgrowski.

 

Zalew1Zalew2Zalew3Zalew4Zalew5Zalew6

Kolejnym punktem wizyty był Węgrowski Ośrodek Kultury gdzie uczestniczył w debacie nt. „10 lat polskich samorządów w Unii Europejskiej” oraz spotkał się z samorządowcami oraz przedstawicielami różnych środowisk.

 

Panel1Panel2Panel31JPanel2JPanel3JPanel4JPanel5JPanel6JPanel

 

Panelistami debaty byli: Burmistrza Węgrowa - Jarosław Grenda, Wojewoda Mazowiecki - Jacek Kozłowski, Robert Dzierzgwa z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Wiceprezydent m.st. Warszawy - Michał Olszewski, Przedstawiciel Prezydium Komitetu Regionów UE – Leszek Świętalski jednocześnie Wójt Gminy Stare Bogaczowice i Dyrektor Biura Związku Miast Polskich - Andrzej Porawski. Debatę podsumował Prezydent RP Bronisław Komorowski.

 

Panel4

 

Podczas debaty wskazywano na korzyści jakie osiągneliśmy dzięki integracji. Podsumowano 10 lat Polski w UE, ale także wskazano na nowe możliwości i wyzwania jakie stoją przed samorządami w kolejnej perspektywie finansowej 2014-2020.  Prezydent podsumowując, chwalił Węgrów i samorządy, że dzięki swojej mądrości, odwadze i determinacji poprawiają życie mieszkańców.

 

Ostatnim punktem wizyty był spacer po Rynku Mariackim oraz spotkanie z mieszkańcami miasta. Na jego przybycie czekała duża grupa ludzi, która na krok nie odstępowała głowy państwa.

 

Rynek

 

 

2rPanel4Rynek1JRynek2JRynek3JRynek3r4r5r6r7r9r10r11r12r13r14r15r16r

 

foto:Marcin Siekierzyński/UM Węgrów; Marcin Siekierzyński

 


#

Zapisz się do newslettera

BIP Wrota Węgrowa
Created by NPC Wszelkie prawa do materiałów zawartych na stronie zastrzeżone.