poniedziałek, 25 sierpnia 2014, imieniny: Luizy, Ludwika       polski english
Na stronie   Na Google

Sukcesy węgrowskich szachistów
2014-03-28

22 marca 14 zawodników Stowarzyszenia Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży w Węgrowie wzięło udział w VII Otwartych Mistrzostwach w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 w Mińsku Mazowieckim. Zawody rozegrane były w trzech grupach: gimnazjum (turniej A), klasy IV – VI szkoły podstawowej (turniej B) oraz klasy I – III szkoły podstawowej (turniej C). Zawodnicy zostali sklasyfikowani indywidualnie i drużynowo.

 

Reprezentanci Stowarzyszenia wykazali się dobrym poziomem gry. W turnieju C, pokonując 41 zawodników, dziewiąte miejsce zajął Robert Skolimowski, który wraz z Karolem Gromkiem oraz Dawidem Pietruczanisem z klubu szachowego FIDES Węgrów jako reprezentanci Szkoły Podstawowej w Węgrowie zajęli III miejsce w rankingu drużynowym turnieju C.

 

W turnieju B trzynaste miejsce zajął Tomasz Gromek, który razem z Jakubem Żurawickim i Maciejem Adamczukiem z klubu FIDES Węgrów, jako reprezentanci Szkoły Podstawowej w Węgrowie zajęli II miejsce w klasyfikacji drużynowej turnieju B.

 

W turnieju A miejsce trzecie wśród dziewcząt zajęła Paulina Rusiniak, która razem z Cezarym Gromkiem (9 miejsce wśród chłopców) oraz Mateuszem Góralczykiem (14 miejsce), jako reprezentanci Gimnazjum gminy Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, zajęli IV miejsce w rankingu drużynowym turnieju A.
Pozostali zawodnicy Stowarzyszenia również wspaniale reprezentowali Węgrów i powiat węgrowski na zawodach, w których wzięło udział blisko setka zawodników, z klubów szachowych całego Mazowsza.

 

źródło:http://www.gazetasok.kei.pl-  nadesłane przez SRSDiM w Węgrowie

 


#

Zapisz się do newslettera

BIP Wrota Węgrowa
Created by NPC Wszelkie prawa do materiałów zawartych na stronie zastrzeżone.