poniedziałek, 25 sierpnia 2014, imieniny: Luizy, Ludwika       polski english
Na stronie   Na Google

Uroczyste podpisanie umowy na realizację projektu turystycznego.
2014-03-12

W dniu 12 marca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Węgrowie, Miasto Węgrów podpisało umowę z Samorządem Województwa Mazowieckiego na realizację projektu turystycznego pn. "Poprawa wykorzystania walorów naturalnych i kulturowych Węgrowa dla rozwoju turystyki i rekreacji"

 

Ze strony Zarządu Województwa Mazowieckiego umowę podpisywali członkowie zarządu Janina Ewa Orzełowska i Wiesław Raboszuk. Stronę beneficjentów reprezentowali Burmistrz Miasta Węgrowa, Jarosław Grenda i Skarbnik Miasta, Agnieszka Kądziela-Biernat. Łączny koszt realizacji projektu to ponad 850 tys. zł z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wyniesie prawie 0,5 mln . Termin zakończenia okresu realizacji projektu to 31.12.2014 r.

2

W wyniku realizacji projektu powstanie szereg inwestycji: nowy plac zabaw w Parku im. Armii Krajowej nawiązujący formą zabawek i urządzeń do legendy o Mistrzu Janie Twardowskim. Nad Zalewem zostanie zainstalowany minipark linowy oraz rozbudowany budynek wypożyczalni sprzętu wodnego. Wypożyczalnia wzbogaci się o nowy sprzęt w postaci rowerów turystycznych. Infrastruktura nad Zalewem zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, a na parkingu zostaną wyznaczone miejsca dla niepełnosprawnych i rodzin z małymi dziećmi. Przy parkingu dla autokarów (ul. Kołłątaja) powstanie toaleta publiczna dostosowana dla osób niepełnosprawnych.

 

mapkaWażnym elementem projektu będzie wytyczenie i oznakowanie trzech tras turystycznych. Pierwsza trasa to szlak Mistrza Twardowskiego o długości 2 km., która będzie przybliżać legendę Mistrza Jana Twardowskiego i magicznego lustra, które znajduje się w Bazylice Mniejszej w Węgrowie. Kolejna trasa ( 3,4 km) to szlak wielokulturowy prezentujący najcenniejsze zabytki miasta oraz miejsca związane z żyjącymi tu niegdyś przedstawicielami wielu narodów, religii i kultur. Ostatnia trasa to szlak rowerowy Dolina Liwca (9,5 km) ukazujący naturalne piękno rzeki Liwiec i jej bogactwa. Malownicza trasa Doliny Liwca zaprowadzi nas m.in. do Zamku w Liwie.

 

 W ramach projektu powstanie strona internetowa promująca turystykę z możliwością rezerwacji sprzętu wodnego, rowerów oraz usług turystycznych. "Bonus za zwiedzanie" to unikatowy i innowacyjny program bonusowy, w którym będzie mógł wziąć każdy posiadacz telefonu komórkowego. Zwiedzając miasto, odpowiadając sms na pytania związane z odwiedzanymi miejscami turysta otrzyma np. rabat na zakup u partnera programu.

 

Nowo utworzone Centrum Informacji i Promocji Turystycznej jak i przygotowane materiały promocyjne będą zachęcać turystów do odwiedzenia Węgrowa. Dużą wartością projektu jest współpraca z kooperantami tj. miastami: Siedlce, Ciechanowiec, Drohiczyn, Mińsk Mazowiecki, Sokołów Podlaski, Ostrów Mazowiecka, Łuków, Międzyrzec Podlaski oraz gminami: Łosice, Krasne, Liw, Kołbiel, Sokołów Podlaski, Długosiodło, Mińsk Mazowiecki,  Muzeum Zbrojownią na Zamku w Liwie i Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Drohiczynie. Dzięki potencjałowi jaki posiadają wszyscy partnerzy promocja będzie kompleksowa i ciekawa, przynosząca wielostronne korzyści.

3464957810

Projekt pn. "Poprawa wykorzystania walorów naturalnych i kulturowych Węgrowa dla rozwoju turystyki i rekreacji" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

loga


#

Zapisz się do newslettera

BIP Wrota Węgrowa
Created by NPC Wszelkie prawa do materiałów zawartych na stronie zastrzeżone.