poniedziałek, 25 sierpnia 2014, imieniny: Luizy, Ludwika       polski english
Na stronie   Na Google

Wspólnymi siłami na rzecz Węgrowa
2014-03-03

W dniu 28 lutego br. odbyło się spotkanie inaugurujące działanie Węgrowskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (WCOP) w budynku przy ul. Żeromskiego 4a. WCOP to zadanie realizowane przez Stowarzyszenie Przestrzeń we współpracy z Urzędem Miejskim w Węgrowie, którego celem jest wspieranie organizacji i grup nieformalnych w ich działaniach na rzecz społeczności lokalnej.

 

W spotkaniu udział wzięli: Jarosław Grenda – Burmistrz Miasta Węgrowa, radni Rady Miejskiej Węgrowa – Barbara Szymańska i Andrzej Grabek, Hubert Kowalewski - naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, Tomasz Nowakowski - inspektor ds. Kultury, Sportu i Turystyki i współpracy z NGO w Starostwie Powiatowym, Tomasz Czarnocki – Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie oraz przedstawicielki  i przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych.

 

Po przywitaniu gości Tomasz Piątek (Stowarzyszenie Przestrzeń) omówił koncepcję działania Centrum - jego celów, zadań, najbliższych planów oraz potrzeb (prezentacja on-line: http://prezi.com/fvsbefvp7vlj/wcop-2014/). Zapoznał gości ze stroną internetową inicjatywy (www.wcop.wegrow.pl) oraz przedstawił kampanię społeczną „Twój 1% = 100% dla Węgrowa” (spot video - http://youtu.be/ex7I0LmHbBU).

 

W kolejnej części spotkania Burmistrz Miasta Węgrowa Jarosław Grenda podkreślił ważność roli, jaką pełnią węgrowskie organizacje pozarządowe, a także zwrócił uwagę na potencjał środków finansowych w ramach funduszy unijnych na lata 2014-2020. Te słowa były punktem wyjścia do dyskusji na temat środków finansowych przekazywanych organizacjom pozarządowym w ramach otwartych konkursów, dotyczących realizacji zadań publicznych. W dalszej części spotkania goście rozmawiali o potrzebie podnoszenia poziomu wiedzy i umiejętności, pozyskiwania środków na działania, a także podejmowania inicjatyw w partnerstwie.

 

Na zakończenie ustalono termin kolejnego spotkania, podczas którego poza rozmową o bieżących potrzebach organizacji, będzie mowa o przygotowaniach do III pikniku organizacji pozarządowych w Węgrowie. Serdecznie zapraszamy 19 marca br. o godz. 12.00 do budynku WCOP przy ul. Żeromskiego 4a.

6789

1344


#

Zapisz się do newslettera

BIP Wrota Węgrowa
Created by NPC Wszelkie prawa do materiałów zawartych na stronie zastrzeżone.