poniedziałek, 25 sierpnia 2014, imieniny: Luizy, Ludwika       polski english
Na stronie   Na Google

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Węgrowie
2014-02-28

Społeczna Grupa Inicjatywna „Niezłomni” zaprasza na Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Węgrowie, który odbędzie  się w najbliższą sobotę 1 marca. Rozpoczęcie o godz.12.00 w Bazylice Mniejszej Mszą św. w intencji śp. rotmistrza Witolda Pileckiego oraz żołnierzy antykomunistycznego podziemia.

 

Bezpośrednio po Mszy św. na ścianie dawnego budynku UB w Węgrowie przy ul. Kościelnej zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Po odsłonięciu tablicy organizatorzy zapraszają do Miejskiej Biblioteki Publicznej na wykład pt. „Niezłomny Bohater Rzeczypospolitej” oraz spotkanie z dziećmi śp. rotmistrza Witolda Pileckiego.

 

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, ustanowione w hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” — bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.


#

Zapisz się do newslettera

BIP Wrota Węgrowa
Created by NPC Wszelkie prawa do materiałów zawartych na stronie zastrzeżone.