poniedziałek, 25 sierpnia 2014, imieniny: Luizy, Ludwika       polski english
Na stronie   Na Google

Współpraca Samorządu z Organizacjami Pozarzadowymi.
2008-01-23
  Pierwsze w tym roku spotkanie przedstawicieli Samorządu Węgrowa z organizacjami pozarządowymi odbyło się 17 stycznia w Węgrowskim Ośrodku Kultury. W trakcie spotkania omawiano Ramy Programu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi na 2008 rok, oraz ogłoszono konkurs na realizację zadań z zakresu upowszechnienia kultury fizycznej i sportu. Prowadząca spotkanie wice burmistrz Maria Koc zapowiedział następne konkursy dla organizacji pozarządowych m.in. dotyczące dotyczące upowszechniania kultury i dziedzictwa narodowego oraz edukacji. Kolejny konkurs dotyczyć będzie organizacji wypoczynku letniego dla dzieci w Węgrowie.
Nadal istotnym problemem dla organizacji pozarządowych jest pozyskiwanie funduszy ze źródeł zewnętrznych. Węgrowski NGO-sy odnoszą sukcesy w tej dziedzinie, jednak są one niewystarczające. Dlatego tez wydział Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim w Węgrowie organizuje warsztaty pisania projektów, które poprowadzi Michał Powlęga. Jest to trener z sześcioletnim doświadczeniem, prowadzi szkolenia w zakresie projektowania i opracowywania wniosków grantowych oraz zarządzanie projektem. Michał Powlęga prowadzi szkolenia i doradza m.in. na rzecz Ministerstwa Gospodarki i Pracy, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, Fundacji Centrum Europy, Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej.
Warsztaty odbędą się 5 i 12 lutego b.r. Udział w warsztatach dla organizacji pozarządowych jest bezpłatny. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Wydziału SP tel.: (0-25)792-25-99 do dnia 25 stycznia. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy.

#

Zapisz się do newslettera

BIP Wrota Węgrowa
Created by NPC Wszelkie prawa do materiałów zawartych na stronie zastrzeżone.